Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce close

Blog Keratinker.pl

Oryginalne czy przelewane produkty kosmetyczne..??

Często spotykamy oferty sprzedaży produktów Global Keratin GKhair w nieoryginalnych opakowaniach i nieoryginalnych pojemnościach za to niższej cenie. Powoduje to pytania klientów dlaczego w naszej ofercie nie ma np.: mniejszej pojemności developera. Przyczyną zaistnienia nieoryginalnych pojemności jest przelewanie przez sprzedawców kosmetyków do tzw. opakowań zastępczych.
Firma KERATINKER Polska dba o bezpieczeństwo klientów i oferuje tylko oryginalne produkty w oryginalnych pojemnościach oryginalnie zabezpieczonych przez producenta.
Oryginalne pojemności produktów marki Global Keratin GKhair:
mililitry: 10ml, 15ml, 30ml, 50ml, 100ml, 120ml, 130ml, 150ml, 219ml, 240ml, 280ml, 300ml, 326ml, 650ml, 710ml, 1000ml
gramy: 141g, 200g, 283g, 450g, 500g

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na często zadawane pytanie - dlaczego nie prowadzimy takiej praktyki.

Czy jakość powinna być głównym wyznacznikiem produktów profesjonalnych..??
Zdecydowanie TAK. Profesjonalne kosmetyki zwłaszcza marki premium to zapewnienie najlepszej jakości zabiegów, pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji dla klientów. Kosmetyki przelane do "opakowań zastępczych" nie są oryginalnym produktem zatwierdzonym przez producenta.

Dlaczego firmy przelewają produkty..??
Aby zaniżyć cenę oryginalnego produktu. Jak w każdej branży zakup większej pojemności produktu to niższy koszt jednostkowy co daje możliwość zaniżenia ceny produktu jednak czy to nadal oryginalny produkt?....

Dlaczego się to praktykuje..??
Zaniżenie ceny to najłatwiejszy sposób sprzedaży produktu świadczący o braku dbałości o klienta.

Jak możemy sobie wyobrazić przelewanie produktów..??
Możemy być pewni, że produkt nie był przelewany w warunkach "produkcyjnych", sterylnych za to możemy być pewni że nie było to miejsce przeznaczone do tego typu działań.

Czym jest "Opakowanie zastępcze"..??
W Ustawie o kosmetykach nie znajdziemy definicji "opakowania zastępczego" za to znajdziemy szczegółowe informacje jakie powinny znaleźć się na opakowaniu kosmetyku, znajdują się one na oryginalnych produktach ale czy znajdziemy je na "opakowaniach zastępczych"?

Czy osoba sprzedająca przelewany kosmetyk zadała sobie trud i umieszcza na opakowaniu zastępczym informacji przewidzianych w Ustawie..??
NIE! Jest to odpowiedź udzielona na podstawie zakupu takich kosmetyków na potrzeby niniejszego artykułu :)

Jakie są konsekwencje zakupu produktów przelewanych..???
- Brak znajomości terminu przydatności - nigdy nie mamy pewności kiedy dany produkt został otwarty a termin przydatności jest liczony od momentu otwarcia zgodnie z informacją na słoiczku PAO znajdującym się na oryginalnym produkcie
- Brak pewności tego co kupujemy - zwłaszcza kiedy dokonujemy zakupu na odległość nie mamy żadnej gwarancji że w "opakowaniu zastępczym" znajduje się produkt, który chcieliśmy kupić.
- Brak pożądanego efektu zabiegu np keratynowego - z powodu zakupu produktu przeterminowanego lub nieoryginalnego
- Brak jakiejkolwiek gwarancji z powodu braku informacji wymaganych ustawą o kosmetykach na produkcie

Będąc klientem wymaga się od firmy najwyższej jakości obsługi i produktu. Pamiętaj zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Miej pewność tego co kupujesz i pomyśl czy warto ryzykować dla kilku procent tańszego produktu.

Czy pomimo wszystko warto kupić przelewany produkt..??
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czy kupilibyśmy 100ml wody w opakowaniu zastępczym (innym niż producenta) rozlanej przez sprzedawcę na zapleczu z butelki 2 litrowej.?? Czy miało by to sens jeśli butelka producenta w pojemności 100ml kosztowała by 10% drożej..??

Twoje bezpieczeństwo warte jest zakupu oryginalnego produktu w oryginalnym opakowaniu.

Autor: KERATINKER Polska
Fot: KERATINKER Polska

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym: